Utomhusmöte

Våren är här! Även om den lät vänta på sig. Eftersom det är lättare att mötas ute i det fria nu så kommer vi framöver att ha utomhusmöte vissa söndagar kl. 15.00 – då vädret är okej. Förra söndagen var vi på Gultzaudden, och nu på söndag 24/5 möts vi på Ormberget. Håll utkik här i vår kalender eller på Facebook – vi lägger ut information om vad som gäller från vecka till vecka.

Precis som förut så går det bra att lämna in böneämnen, för vi ber oavsett om vi promenerar eller samlas till möte. Och självklart håller vi avståndet även utomhus. Vi brukar inte bli fler än femtio personer vid våra möten och gudstjänster, men skulle det hända så får vi dela på oss. En praktisk sak är att det kan vara bra att ta med sig något att sitta på när vi har möte, och eget fika.

Välkommen och hoppas vi ses!